"

(Téměř) neomezené možnosti franchisingu – stačí si jen vybrat

04. 04. 2017 Sdílej na Internetový časopis pro podnikání a franchising

Prověřování klientů finančních institucí

Britská společnost London House International nabízí franchisu v oblasti finančního a obchodního prověřování. Franchisor funguje jako poradce a vyšetřovatel (detektiv) pro banky, pojišťovny a právní kanceláře. Pracuje na získávání informací pro klienty v případech podvodů, dluhů apod. Společnost vznikla v roce 1995 a dnes má rozsáhlou klientelu po celé Evropě a úspěšně expanduje i do zahraničí.

www.londonhouseinternational.com

Kominické služby

Wilkins Chimney Sweep, založená již roku 1895, má za sebou první a úspěšný rok franchisování kominických služeb. V prvním roce prodala čtyři franchisy. S rostoucími cenami energií roste poptávka po službách kominíků nejen ve Velké Británii. Potenciál pro expanzi tu tedy určitě je. Rozvoj pomocí franchisy se aktuálně zdál firmě jako lepší způsob rozvoje než budování vlastních poboček v dalších oblastech.

Firma okamžitě zaznamenala překvapivé množství zájemců. Většina jich však neprošla při prvním pohovoru. Se svou značkou chce firma spojit jen ty správné lidi, tedy vyučené a s příslušnou zkouškou. Protože kominíci pracují v cizích domech, musejí kromě odborné způsobilosti být i důvěryhodní. Pro rok 2012 počítá firma s dalšími pěti franchisanty a perspektivně chce pokrýt celé území.

www.wilkinschimneysweep.com

Péče o seniory

Potřeby pro seniory a péče o ně je bezpochyby perspektivním a rostoucím segmentem trhu. Společnost LivHOME poskytuje profesionální péči o seniory přímo u nich doma. Většina seniorů dává přednost domovu před sociálním zařízením. Nad péčí o klienty dohlíží pečovatel-manažer, který kontroluje jednotlivé pečovatelky, zda klienti dostávají služby sjednané v individuálně dohodnutém programu.

LivHOME se snaží zvýšit kvalitu života svých klientů, a ne ji pouze udržovat. Spíše než o velké množství klientů, jde o vysoký standard služeb poskytovaný spíše menšímu počtu. Franchisor poskytuje vyškolení na ústředí firmy, strategický plán a návod na činnost, marketingové vyhodnocení teritoria, potřebný software pro administrativu, program pro nábor pečovatelek a speciální trénink pro práci s dementními klienty.

Franchisant má i přístup do bohaté knihovny pro další vzdělávání v oboru. Tato franchisa je k dispozici také pro zahraniční zájemce.

www.livhome.com

Úprava kluzkých povrchů

V USA se denně stane v důsledku uklouznutí 25 000 úrazů. Náklady pro postižené, zaměstnavatele, pojišťovny jsou obrovské. Tohoto faktu využívá koncept PosiGrip, který se zaměřil na obor, kde zatím není konkurence. Jde o nabídku produktu pro úpravu kluzkých povrchů keramických dlaždic, mramoru a jiných kamenů, betonu a dalších tvrdých materiálů včetně povrchů van a sprchových koutů.

Po aplikaci jsou mokré povrchy bezpečnější než suché. PosiGrip snižuje riziko nebezpečného pádu, který má za následek zranění, žaloby, pracovní neschopnost atd. PosiGrip lze použít na téměř každém tvrdém povrchu. PosiGrip není nátěr, který se lehce opotřebuje, ale jde o vytvoření dezénu na podlaze nebo v koupelně, aniž by se měnil vzhled nebo pocit na omak. Aplikace je snadná a bezpečná, bez zápachu.

Záruka pro podlahy je 2 roky, pro vany doživotní. Aktuálně přichází společnost s dalším rozšířením sortimentu o antibakteriální nátěr. Kde lze PosiGrip využít? Seznam je téměř nekonečný – restaurace, hotely, divadla, nákupní střediska, čistírny, prádelny, nemocnice, ordinace, školy, školky, koupaliště, fitness centra…

www.posigrip.com

Mražený jogurt na míru

Koncept FreshBerry těží ze zvyšujícího se zájmu o zdravý životní styl. Nabízí příležitost prodávat zdravý zmražený přírodní jogurt ve vlastním obchodě. Formou samoobsluhy si zákazníci namixují některý ze 30 druhů nízkotučného jogurtu s výběrem 50 druhů polev – jahody, borůvky, maliny, ostružiny, kiwi, ananas, mango, obilniny, mandle, kokos, čokoláda, oříšky…

Platí se podle váhy. V prodejním sortimentu jsou i koktejly, jogurtové nápoje a další. Jogurty se nevyrábějí z prášku, ale z mléka a probiotických kultur. Franchisor poskytuje širokou podporu nejen formou zaškolení, ale pomáhá i při výběru místa pro prodejnu, její výstavbou a otevřením. Předchozí zkušenosti v oboru. Jde o nabídku i pro zahraničí.

www.freshberry.com

Dospělá zábava

Americká firma Big Hitters Inc. hledá distributory pro svůj zajímavý produkt – předplacené karty na zábavu pro dospělé Adult PrePaid. Ty umožňují anonymně si prohlížet filmy, videa a chatovat on-line. To znamená žádné e-mailové adresy, čísla kreditních karet, měsíční poplatky. Karty fungují po celém světě. Tento byznys nevyžaduje technické znalosti ani předchozí zkušenosti.

Míst, kde lze karty nabízet, jsou stovky – benzinové stanice, novinové stánky, knihkupectví, obchody se smíšeným zbožím, s dárkovým zbožím… Nejde tedy o samostatnou franchisu, ale spíše o příležitost, jak využít stávajících prodejních možností.

www.bighitters.com

Podpora loajality zákazníků

Loyalty Marketing System je, jak sám název napovídá, marketingový systém na budování loajality. Franchisa zahrnuje SW SMS Masterminds a zaškolení. Dotyková obrazovka (kiosk loajality) je umístěná u klienta poblíž pokladny. Kupující se zaregistrují číslem svého mobilního telefonu. Každý „zápis“ při nákupu znamená přičtení bodů. Po dosažení určitého počtu bodů získávají kupující zboží zdarma nebo slevový kupon.

Formou SMS dostávají zaregistrovaní zákazníci upozornění na speciální nabídky a akce. Za tuto službu klienti platí měsíční poplatek 300 až 500 USD. Tato služba se osvědčila v restauracích, barech, salonech, obchodech, ubytovacích zařízeních, benzinových stanicích i v zábavních centrech.

Potenciální franchisant nepotřebuje předchozí technické vzdělání. Při práci podle návodu se franchisant má podle společnosti SMS Masterminds možnost dostat do ziskové oblasti za 90 dnů.

www.smsmasterminds.com

Personalizované obaly

I v ekonomicky těžkých dobách se lidem rodí děti, mají svatby, svátky a narozeniny. Zajímavý obal nestojí moc peněz a váš dárek učiní originálním. Na tom staví společnost OccasionOgraphy, založená roku 1999, která představuje jednoduchý způsob přivýdělku.

Potřebujete jen počítač, laserovou tiskárnu a speciální software, který umožňuje tvorbu personalizovaných obalů (samolepek) na čokoládové tyčinky, knížky s bonbony, na lahve a oznámení. Firma jich nabízí přes 400 druhů. Práce s programem je jednoduchá. Tento byznys slaví úspěch již v 16 zemích.

Vstupní investice je velmi nízká, jen 495 USD, které jsou poplatkem za software. Individualizované samolepky jsou skvělým pomocníkem i při organizování sbírek formou prodeje určitých výrobků. V balíčku OccasionOgraphy dostanete vše pro svůj byznys s výjimkou počítače a tiskárny. Zahrnuje samozřejmě manuál, jak software používat.

www.occasionography.com


Jinde na Internetový časopis pro podnikání a franchising


HLAVNÍ PARTNEŘI